21 Απρίλιος 2019

RSS Facebook Twitter

TV-Επιλογές

Πέρασε σαν.. «σίφουνας» από την Τρίπολη!

Ευρεία νίκη (0-3) πέτυχε ο Άρης κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης και αύξησε τη διαφορά από το έκτο Παναθηναϊκό, στους 4 βαθμούς.

Του Δημήτρη Μαρίντσιου

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη δεν δυσκολεύτηκε στην Τρίπολη, είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού, ''διάβασε'' τον αντίπαλο και πέρασε με το εμφατικό 0-3, κάνοντας ένα σερί τριών νικών στο πρωτάθλημα.

Ο Άρης προηγήθηκε νωρίς στην αναμέτρηση με ένα πανέμορφο γκολ του Λάρσον, μόλις στο 9ο λεπτό. Πριν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα, ο Ντιγκινί βγήκε στην αντεπίθεση και με όμορφη ατομική ενέργεια ''έγραψε'' το 0-2 για τους φιλοξενούμενους.

Οι ''κιτρινόμαυροι'' δεν σταμάτησαν εκεί. Στην εκπνοή του α' ημιχρόνου, ο Τόνσο περνώντας τους αμυντικούς του Αστέρα, με ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας, με τον Ματέο Γκαρσία να παίρνει το ''ριμπάουντ'' για να σημειώσει το 8ο προσωπικό του γκολ.