RSS Facebook Twitter

TV-Επιλογές

Σάββατο, 02 Δεκέμβριος 2017 19:37

Επιτέλους "διπλό"

Το πρώτο του «διπλό» για την φετινή αγωνιστική περίοδο στο πρωτάθλημα έκανε η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, καθώς επιβλήθηκε στην Ξάνθη, επί της τοπικής ομάδας, με το εντυπωσιακό 0-3.

Παράσταση για έναν ρόλο στο σημερινό αγώνα της Ξάνθης με τον ΠΑΟΚ. Οι φιλοξενούμενοι, έχοντας και την μαζική στήριξη χιλιάδων οπαδών τους, άνοιξαν το σκορ, έπειτα από αυτογκόλ του Pablo, στο 25 λεπτό. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Μακ, που αντικατέστησε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης τον τραυματία Ελ Καντουρί, διπλασίασε τα τέρματα για τον δικέφαλο, έπειτα από διπλή προσπάθεια.

Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο εύκολα για τους «ασπρόμαυρους», καθώς ο Κρέσπο με κεφαλιά σημείωσε το τελικό 0-3. Το τέρμα που σημείωσε ο Ισπανός αμυντικός ήταν και το πρώτο του για την φετινή χρονιά.

Εκτός του σημαντικού «τρίποντου» για τον δικέφαλο, θετική εμφάνιση έκαναν, για ακόμη μια φορά οι Κουλούρης και Λημνιός, που πήραν φανέλα βασικού από τον Ρουμάνο τεχνικό. Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται, έστω και προσωρινά, την δεδομένη χρονική στιγμή, στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, με 25 βαθμούς. Εκκρεμεί ο αγώνας του Ολυμπιακού με τον Απόλλων Σμύρνης (2/12. 19:30).