Τετάρτη, 17 Μάιος 2017 23:12

Δέχτηκε αντικείμενο στο κεφάλι ο Βλάνταν Ίβιτς

Κουτάκι μπύρας δέχτηκε στο κεφάλι ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Βλάνταν Ίβιτς. Μεταφέρθηκε αιμόφuρτος στο νοσοκομείο.

Ξέφυγε η κατάσταση στην Λεωφόρο εκεί όπου ανεγκέφαλος οπαδός του Παναθηναϊκού πέταξε κουτάκι μπύρας στον προπονητή του ΠΑΟΚ, Βλάνταν Ίβιτς. Ο Σέρβος τεχνικός, μεταφέρθηκε αιμόφυρτος στο νοσοκομείο, καθώς τραυματίστηκε στο κεφάλι. Προηγήθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αιγύπτιο ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ, Ουάρντα. Ο ταλαντούχος επιθετικός του δικεφάλου αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες σε διάστημα 5 λεπτών, στο 47 και στο 51 αντίστοιχα.

Για την ιστορία οι «πράσινοι» ήταν μπροστά στο σκορ, με 1-0, χάρη σε γκολ του Μάρκους Μπέργκ στο ένατο λεπτό της συνάντησης. Λίγο αργότερα, στο εικοστό λεπτό, ο Πέδρο Ενρίκε «κέρδισε» την κόκκινη κάρτα του Οδυσσέα Βλαχοδήμου, του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού. Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Κάτσε, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, στην αμέσως επόμενη φάση.

Αγνωστή παραμένει η μοίρα του παιχνιδιού.